По-рано през сезона "червените" отстраниха същия противник и за Карлинг къп, като впоследствие спечелиха отличието. Домакините откриха резултата в 23-ата минута след чудесна бърза комбинация между Макси Родригес и Луис Суарес.

Двамата си размениха няколко паса пред наказателното поле на Стоук, Суарес напредна добре и стреля технично в долния ляв ъгъл на вратата. Гостите реагираха мигновено и на свой ред създадоха няколко атаки, които доведоха до три поредни корнера пред Пепе Рейна.

При третия ъглов удар падна и изравнителното попадение за Стоук Сити. След центрирането, Анди Керъл не успя да опази Питър Крауч, който с глава заби топката в мрежата. Победният гол за Ливърпул дойде в 57-ата минута и бе дело на Стюърт Даунинг.

Крилото пробва да намери Стивън Джерард пред наказателното поле, капитанът на "червените" обаче не успя да овладее добре, коженото кълбо отново попадна в краката на Даунинг, който пое и след като навлезе в пеналтерия стреля мощно за 2:1.

До края на срещата домакините имаха още няколко положения за гол, но удари на Суарес и Дирк Каут бяха отразени. Мениджърът на "червените" Кени Далглиш трябваше да извърши две принудителни смени в състава си заради контузии на Суарес и защитника Мартин Кели, съобщи Гонг.

Така Ливърпул намери място на полуфиналите за ФА Къп за първи път от 2006 година.