В първи мач от 6-ия кръг на шампионата, възпитаниците на Тата Мартино нямаха никакви проблеми с тима на Реал Сосиедад на своя "Камп Ноу", информира Гонг.

"Каталунците" се наложиха с категоричното 4:1 и вече еднолично оглави класирането с 18 точки.

Новата придобивка на каталунците – бразилецът Неймар вкара първия си гол в шампионата, откривайки резултата още в 5-ата минута. Само три по-късно, другата суперзвезда на тима Лионел Меси покачи на 2:0 и рано, рано предреши крайния изход на срещата.

В 23-ата минута Серхио Бускетс доведе нещата до 3:0. Логично домакините намалиха видимо темпото и гол до почивката не падна.

През втората част гостите успяха да намалят цифровото изражение на резултата в 64-ата минута чрез Алберто Де ла Бела, но това бе всичко, което съумяха да сътворят футболистите на "Реал Сосиедад". Крайният резултат бе оформен от Марк Бартра 13 минути преди края.

В друг мач от днес Леванте и Валядолид не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1.