Под проливния дъжд на стадион "Селхърст Парк" в Лондон съперникът на "Лудогорец Разград" в Шампионската лига допусна поражение, като преди почивката поведе с 1:0.

Гостите от Мърсисайд взеха аванс в резултата още във втората минута чрез Рики Ламбърт. Английският национал се разписа в полза на "Ливърпул" след асистенция на Адам Лалана. Само четвърт час по-късно Дуайт Гейл изравни в полза на "орлите".

Нападателят се разписа след бърза комбинация на Джо Ледли и Яник Боласие. След почивката отборът от Лондон вкара още две попадения, с които си осигури трите точки от двубоя.

В 78-ата минута Ледли даде аванс за "Палас" след пас на Боласие. В 83-ата минута Миле Йединак с красив гол оформи крайното 3:1 в полза на столичани. "Кристъл Палас" се измъкна от зоната на изпадащите и вече има актив от 12 точки на 15-ата позиция във Висшата лига.

"Ливърпул" остава на 12-о място с 14 точки. Петкратният европейския шампион гостува в София на "Лудогорец" в сряда в мач от груповата фаза на Шампионската лига.