Ник Кирьос - макар и един от най-талантливите тенисисти в тура, може да бъде дразнещ до степен на желание за агресия у опонента, както се случи тази нощ в четвъртфинала му срещу Франсис Тиафо във Вашингтон.

Австралиецът отрази 5 мачбола на американския съперник, който бе спечелил първия сет със 7:6, а в тайбрека на втория пет пъти бе на точка от победата.

Тогава Кирьос активира своето най-страшно оръжие - "тролене", скандали, спорове, клоунада... Постоянно намираше някой от публиката, който бе виновен за разконцентирането му, съдията по презумпция бе виновен за всичко, а го отнесе и някакъв човек от служителите на турнира, седящ на първия ред.

Наред с това, на корта, Ник спасяваше мачболи с удивителни удари - арогантно и хладнокръвно пускаше къси топки дори, когато от тях зависеше крайния резултат, на точка за мача за Тиафо!

ВИЖТЕ КАДРИТЕ ОТ СКАНДАЛИТЕ И ХАОСА В МАЧА НА НИК, КАКТО И ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ НОЩТА ВЪВ ВАШИНГТОН>>>

Всичко това изнерви до крайна степен тъмнокожия американец, който загуби сета, а после изригна в тирада към арбитъра на стола, сочейки Кирьос. Чу се нещо от рода "Пет пъти, пет пъти не му даваш наказание, а само го предупреждаваш". После Франсис счупи ядно ракетата, ритна сака и седна на стола, но видимо искаше да направи друго - да набие Ник.

Кирьос спечели с 6:7, 7:6, 6:2 и стига пети полуфинал в последните 4 месеца, където го чака среща с Микаел Имер.

Шведът отстрани Себастиан Корда с 6:2, 5:7, 6:3 часове, след като синът на Петер Корда бе пратил зад борда нашия Григор Димитров в доиграването на мача им от осминафиналите.

Другата полуфинална двойка във Вашингтон е между Андрей Рубльов и Йошихито Нишиока. Руснакът би с 6:2, 6:3 Джеф Улф от САЩ, а японецът се справи с британеца Дан Евънс - 7:6, 4:6, 7:5.