Напълно според очакванията, Карлос Алкарас ще е съперник на Григор Димитров в четвъртия кръг на Мастърс турнира в Шанхай.

Това стана факт, след като световният №2 се справи с британеца Дан Еванс със зрелищно 7:6(1), 6:4.

Така след победата на Гришо над Карен Хачанов по-рано днес, идва ред родната тенис звезда и Карлос Алкарас да се изправят един срещу друг за трети път в последните месеци. Това ще се случи в сряда, а залогът е място на четвъртфинала на турнира от сериите ATP 1000.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА НА КАРЛИТОС И ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ ШАНХАЙ>>>

Двамата имаха мач на клей в Мадрид, както и среща на трева в Лондон, като общото между двата двубоя бяха двусетовите победи на Алкарас.

С победа за испанеца завърши и първия им сблъсък, който се състоя в самия край на миналия сезон - на Мастърс турнира в Париж.

Гришо все още няма спечелен сет срещу доскорошния №1, но с оглед показаното от първата ни ракета днес срещу Хачанов, може да очакваме той сериозно да се противопостави на Карлитос.

А макар и днес да спечели в два сета срещу Дан Еванс, Алкарас изобщо нямаше лесен мач и трябваше да се потруди. Двамата направиха доста зрелищна среща, която премина през няколко дълги и спиращи дъха разигравания.

В първия сет Дан Еванс изненадващо поведе с пробив и след страхотен гейм, преминал през 11 равенства 40:40, успя да спаси шест брейкбола на Алкарас и поведе с 4:1.

ПРИПОМНЕТЕ СИ ПОБЕДАТА НА ГРИГОР В КИТАЙ ОТ ТАЗИ СУТРИН С ВИДЕО>>>

Алкарас обаче се върна в сета. Той направи пробив в седмия гейм и докара нещата до тайбрек, където бе безпощаден - 7:1.

Вторият сет отново започна с пробив за Еванс, но този път Алкарас направи светкавичен рибрейк, а вторият му решителен пробив бе в последния десети гейм. 6:4 над останалия вече без сили Еванс и предстоящ сблъсък с Григор Димитров.

И още нещо любопитно. Григор може да се окаже препятствие към завръщането на Карлитос като №1 в ранглистата. Това ще се случи, ако испанецът стигне финала в Шанхай. Така той ще изпревари Новак Джокович на върха. Днес новото чудо на тениса записа победа №63 за годината. Нито един тенисист няма толкова в елита на ATP.