Световният №1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид.

Сърбинът победи французина Жереми Шарди с 6:1, 7:6 за час и 25 минути игра, за да се класира за осми път сред най-добрите за тази фаза на турнира в испанската столица.

Съперник на Джокович в четвъртфиналите ще е хърватинът Марин Чилич, който по-рано днес победи друг сърбин - Ласло Джере с 4:6, 6:3, 6:2.

Джокович започна силно мача срещу Шарди и успя да пробие още в първия сервис гейм на опонента си.

Два гейма по-късно Ноле повтори упражнението, за да поведе с 4:0.

Явно помислил, че сетът е в кърпа вързан, Джокович подцени следващия гейм, и Шарди изненадващо получи три брейкбола при 40:0. Този резултат събуди Ноле и сърбинът обърна гейма, за да поведе с 5:0 в първия сет, а впоследствие безпроблемно го спечели с 6:1.

Втората част бе далеч по-оспорвана. Тя се развиваше гейм за гейм, като двамата уверено печелеха подаванията си.

При 5:4 в полза на Шарди, световният №47 стигна до сетбол при подаване на Джокович, но не успя да грабне златния си шанс.

Така се стигна до тайбрек, в който Ноле бе безпощаден и спечели със 7:2.

В друг мач от деня, Доминик Тийм спечели срещу Фабио Фонини с 6:4, 7:5.