Новак Джокович е на четвъртфинал на Мастърс турнира в Рим, след като не даде големи шансове на Стан Вавринка - 6:2, 6:2. Сръбският №1 в мъжкия тенис срещна един от най-големите си съперници в исторически план, с когото дели корта от самото начало на кариерата.

Цели 16 години минаха от първия им мач, след което Ноле и Стан са играли вече 26 пъти. Балансът продължава да е тежко наклонен в полза на сърбина - 20-6 победи, но Вавринка спечели някои от най-важните битки.

Включително два финала в Големия шлем - през 2016-а на Откритото първенство на САЩ и през 2015-а на "Ролан Гарос".

Удивително, но швейцарецът бе победил и при последните им два сблъсъка.

Той е вече на 37 години и изигра днес едва петия си мач за 2022-ра, като Рим е първият турнир, в който успя да мине първия кръг. Но силите не стигнаха срещу Джокович, който сякаш постепенно напипва някаква форма - далеч още от онази, която бе страшилище през миналата година, но все по-стабилна.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ИМ В РИМ>>>

Новак проби още в първия гейм, след това го направи още веднъж за 5:2 и спечели откриващия сет. Втората част пак тръгна с пробив, после дойде още един, но Вавринка не спираше да се бори в типичен стил.

И успя да върне един брейк при 1:4, но това не бе достатъчно. Джокович проби за трети път в този сет и затвори мача на свое подаване за 77 минути.

На четвъртфинала го чака Феликс Оже-Алиасим, който елиминира с 6:3, 6:2 Маркос Хирон.