Роджър Федерер победи Фабио Фонини с 6:4, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Париж.

Маестрото взе мача си за час и 13 минути, като не остави никакво съмнение в превъзходството си над Фонини.

Швейцарецът успя да пробие още в третия гейм, направи го и в петия, за да поведе с 4:1.

В този момент обаче дойде един от малкото мигове на колебание от страна на Федерер, което позволи на Фонини да върне един пробив.

Маестрото все пак доигра в познатия стил сета, печелейки го с 6:4.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Вторият сет започна равностойно, но Федерер стигна до прибв в петия гейм и поведе с 3:2.

Фонини изпусна своя шанс, когато поведе с 40:15 в подаването на своя съперник, но не успя да върне пробива.

Обезвереният Фонини се срина в последния гейм. Допусна пробив на нула, а това ознчаваше 6:3 и мач в полза на Федерер.

На четвъртфиналите той ще срещне победителя от мача между Кевин Андерсън и Кей Нишикори.