Григор Димитров изигра поредния си силен мач в последните седмици, но преклони глава прд световния №4 Александър Зверев и приключи участието си на Мастърса в Париж.

Българинът загуби с 6:7(4), 7:6(3), 3:6 страхотната осминафинална битка срещу Зверев, която продължи 2 часа и 45 минути.

Димитров може сериозно да съжалява за изпуснатите шансове в този мач, защото в третия сет той пропиля седем точки за пробив, които можеха да пратят мача в съвсем друга посока.

В тези моменти Григор имаше игрово и психологическо предимство, но във всеки критичен миг Зверев вадеше най-силното си оръжие - сервисът, което го измъкваше.

Така при първата им среща от пет години насам, двамата ни подариха един страхотен и равностоен мач, който за съжаление бе спечелен от Зверев.

Григор обаче затъврди доброто впечатление от последните седмици, като показа, че след една тежка и изпълнена с травми година, започва да намира своята най-добра форма.

Видео от мача може да видите на Maxsport.live.

Снимка: АР/БТА

Мачът стартира с две бързи спечелени подавания от двамата, за да дойде третият гейм и първите критични мигове за Гришо.

В този гейм се стигна до няколко дълги разигравания, които за съжаление отиваха в сметката на Зверев и той бързо натрупа аванс от 40:0. Тогава на помощ на Гришо се притече сервисът му, благодарение на който бъгларинът успя да обърне развоя на гейма и да го спечели.

Последваха още няколко спокойни гейма с тенис на високо ниво, но без точки за пробив или прекалено драматични ситауции.

Така дойде седмата част. Тя започна с две разигравания на неговата сметка, а при 15:40 той получи два брейкбола, като още с първия шанс със страхотен форхенд по диагонала си осигури пробива.

Малко по-късно при 5:4 в своя полза Зверев трябваше само да сервира за сета, но тогава Григор изигра невероятен гейм и върна пробива.

Българинът поведе с 40:15 и макар да пропиля първия си брейкбол, след това с чудесен форхенд по диагонала принуди немския си опонент да прати топката в аут.

Така съвсем логично се стигна до тайбрек, който за съжаление Зверев спечели със 7:4. Повратният миг бе при 2:2, когато Григор сбърка едно разиграване на мрежата и подари минипробив на своя съперник, след който той набързо направи четири поредни точки, а след това спечели тайбрека.

Снимка: Getty images

Втората част се развиваше изклщчително равностойно, като двамата лесно печелеха сервис геймовете си, без да дават никакви шансове на противника.

Първите осем гейма преминаха без брейкбол, когато в деветия гейм първи шанс за пробив получи Григор Димитров. Този шанс дори се игра при втори сервис за Зверев, но за съжаление българинът не успя да се възползва.

Два гейма по-късно Зверев вече водеше с 6:5 и Григор трябваше да сервира за оставане в мача, а нещата станаха критични, защото при 40:15 немският тенисист получи два мачбола.

За щастие Григор ги отрази и прати сета в нов логичен с оглед показаното тайбрек.

А в него българинът бе почти перфектен. Той стартира с минипробив, след което набързо поведе с 5:0 и макар за миг да допусна колебания, все пак спечели частта със 7:3 и прати мач съвсем заслужено в решителен трети сет.

В началото на третия сет видяхме един много по-убедителен Григор, за разлика от Зверев, който изпитваше сериозни колебания при сервиса си.

Това се видя най-добре във втория гейм, в който Григор на три пъти достигаше до точки за пробив, но за съжаление не реализира нито една от тях.

И в трите случая Димитров направи всичко почти перфектно, но решителният му удар излизаше с милиметри в аут.

Григор трябва да съжалява още повече, защото в шестия гейм успя да поведе с 40:0 при сервис гейм на объркания Зверев. Този резултат на таблото сякаш стресна световният №4, който изведнъж намери най-силното си оръжие - сервисът, като успя да обърне развоя на гейма.

И Григор плати много скъпо за тези пропиляни шест брейкбола, защото в седмия гейм при първите си колебания на свой сервис, българинът изостана с 15:40, а Зверев го наказа още при първата открила му се възможност.

Това не бе всичко, защото след това Григор изпусна седми брейкбол в сета. Цялата тази ситауция съвсем го разколеба, защото при 3:5, когато трябваше да сервира за оставане в мача, Димитров допусна нов пробив и се сбогува с турнира в Париж.