19-годишният испански талант в тениса - Никола Кун, изживя най-кошмарния си ден в кариерата и изигра най-неприятния мач.

В среща от първия кръг на Мастърса в Маями Кун загуби от германеца Миша Зверев при много мъчителни за него обстоятелства.

Световният №225 играеше страхотно и спечели първия сет с 6:4, но втория ще иска да го забрави възможно най-скоро. В него изпусна умопомрачителните осем мачбола - пет при 5:2 гейма и три при 5:4.

Зверев изравни сетовете, а в четвъртия гейм на решителния трети сет Кун се свлече на земята заради нетърпими болки от мускулни крампи.

Падането дойде неочаквано и стресира публиката, а Кун едвам се добра до стола за почивка не без помощта на физиотерапевт.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Никола, който е роден в Австрия, нямаше избор освен да се откаже от сблъсъка, въпреки че бе инфарктно близо до победата на осем пъти.

В следващия кръг по-големият брат Зверев ще играе с грузинеца Николоз Басилашвили.