Рафаел Надал постигна втора поредна убедителна победа на тазгодишния "Ролан Гарос" и се класира без проблеми в третия кръг.

Испанецът надигра категорично германеца Яник Мадън с 6:1, 6:2, 6:4 за двачаса и 9 минути и все още няма загубен сет.

20-годишният Мадън, който все още не е влизал в топ 100 на световната ранглиста, успя да затрудни Матадора само в третия сет, когато дори достигна до два пробива.

Личеше си, че Надал опитва нови неща, които да използва срещу по-трудните съперници, каквато тактика често прилага в по-ранните кръгове на "Ролан Гарос" през годините.

В следващия кръг Надал ще има далеч по-опитен съперник - белгиеца Давид Гофен, който победи Миомир Кечманович в три сета.

В друг интересен ранен мач от деня Стефанос Циципас победи боливиеца Хуго Далиен с 3:1 сета (4:6, 6:0, 6:3, 7:5).

Световният №6 изненадващо загуби първата част, но се съвзе и наложи превъзходството си след това.

Жребият му отреждава в следващия кръг среща с Роберто Карбаес Баена (Испания) или Филип Крайнович (Сърбия).