Рафаел Надал победи Яник Синер в първия си мач от турнира от сериите “Мастърс” в италианската столица Рим. Испанецът се нуждаеше от над два часа, за да се справи с местния любимец, който е считан за един от суперталантите на световния тенис и е шампион от последното издание на Sofia Open. Все пак Краля на клея сломи съпротивата му след 132 минути игра и 7:5, 6:4 като резултат.

Рафа се включи в турнира от втория кръг.

Матадора преследва десетата си титла във Вечния град, като в първия сет допусна два пробива, след които изравняваше резултата. После Рафа не успя да материализира и три сетбола в десетия гейм, но все пак се поправи и успя да затвори сета два гейма по-късно със седмата си точка за сета.

Надал изоставаше с 1:3 във втория сет, но изравни до 4:4, след което реализира третия си мачбол в десетия гейм, за да приключи спора.

Негов съперник в следващия кръг ще бъде Денис Шаповалов от Канада, който е поставен под №13 в основната схема. Младокът също се справи с италианец в този втори кръг - 7:6(2) и 6:3 срещу Стефано Травалия.

Матео Беретини все пак донесе победа за Италия във втория кръг след 6:4, 6:2 над Джон Милман (Австралия), докато №5 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) поббеди Марин Чилич (Хърватия), също в два сета - 7:5, 6:2.