Цветана Пиронкова отстъпи в три сета на Ана Конюх от Хърватия в последния кръг на квалификациите за "Уимбълдън". Българката загуби с 2:6, 6:4 и 2:6.

Опитната Пиронкова имаше проблеми в сервис геймовете си срещу Конюх, която е с десет години по-млада от нея. Съперничката на Пиронкова достигна до 11 точки за пробив, като в крайна сметка успя да материализира 4 от тях - по две в първия и третия сет, които спечели.

В единствената част, която българката спечели, тя отрази два брейкбола за хърватката и сама проби противничката си в десетия гейм, за да изравни резултата, но след това не успя да стигне до победата.

Двете играха 104 минути. В предишните два кръга на пресявките Пиронкова победи последователно Усуе Арконада (САЩ) и Найкта Бейнс (Великобритания).