11-кратният шампион в Монте Карло започна с очаквана победа тазгодишната Мастърс надпревара.

Световният №3 се справи сравнително лесно с аржентинеца Федерико Далбонис - 6:1, 6:2 за час и 22 минути.

Това беше първият му мач от 17 февруари, когато загуби от Стефанос Циципас на Australian Open. Показа, че почивката му се е отразила добре, а сега му предстои сблъсък с Григор Димитров в осминафиналите.

Рафа си направи мача лесен с аванс от 5:0 в първия сет за малко по-вече от 20 минути. След това даде един гейм, но затвори лесно частта.

Във втората имаше малко повече проблеми. Поведе с 3:0 след два бързи пробива, но след това допусна един. До края нямаше ядове и затвори мача с третия си мачбол.

Рафа спечели общо петия си мач срещу световния №87, като е интересно, че двамата се срещнаха и на Олимпийските игри през 2016-а. Тогава резултатът бе същият.