Норвежецът Каспер Рууд постигна своята най-голяма победа на корта, след като елиминира със 7:6, 6:4 Стефанос Циципас на Мастърс турнира в Мадрид. Гръцкият световен №5 отпада преди четвъртфиналите, въпреки че бе сочен за един от фаворитите дори за титла в испанската столица.

Рууд спечели с един-единствен пробив в целия мач общо за двамата тенисисти, като затвърди репутация на корав съперник, който на никоя настилка не бива да бъде подценяван. Той стига трети пореден четвъртфинал в Мастърс сериите на клей след Рим 2020 и Монте Карло 2021.

Циципас обаче определено ще бъде разочарован от отпадането, след като през тази календарна година той е номер едно като баланс победи-загуби от всички в ATP тура.

И докато гръцката звезда ще гледа по телевизията четвъртфиналите, Алаксандър Зверев и Рафа Надал се готвят за най-зрелищния такъв в програмата.

Германският №6 в ранглистата елиминира Даниел Евънс с 6:3, 7:6 и стигна до мач с Краля на клея. Сблъсъкът ще е осми за Саша и Рафа, като испанецът води с 5:2 победи.

Ето ги всички четвъртфинални двойки при мъжете в Мадрид:

Рафаел Надал - Александър Зверев

Доминик Тийм - Джон Иснър

Александър Бублик - Каспър Рууд

Матео Беретини - Кристиан Гарин.

При жените турнирът започна по-рано и е вече на фаза финал. В четвъртък вечер Ашли Барти удари с 6:4, 6:3 Паула Бадоса за разочарование на испанската публика.

Световната №1 ще срещне в събота в мача за трофея в Мадрид Арина Сабаленка. Беларуската тенисистка победи с 6:2, 6:3 рускинята Анастасия Павлюченкова.