Срещата, която се игра във Франкфурт бе почти предрешена за нас, след като водехме с 2:0. Германците обаче се събудиха и взеха третия гейм. Водеха до последно и в четвъртия, но нашите драматично го спечелиха с 25:23.

Първият гейм започна ударно за нас. Първата точка реализира Матей Казийски, който бе на познатата си висота в мача. Нашите водеха с 4:1. До първото техническо прекъсване резултатът отново бе в наша полза - 8:4. Германците все пак успяха да ни настигнат и изравниха при 11:11. Домакините обаче не успяха да поведат и до второто прекъсване нашите водеха с 16:13. "Лъвовете" стигнаха до геймбол след два аса на Матей Казийски - 24:21. Германците върнаха точка, но Цветан Соколов затвори гейма за 25:22.

Вторият гейм започна отново добре за нас. "Трикольорите" поведоха в резултата с 5:1. Преднината се запази и до първото техническо прекъсване, когато водехме с 8:4. Казийски, Алексиев и Братоев бяха безпогрешни и доведоха резултата до 16:12. В края на гейма водехме с 23:20, когато Радостин Стойчев поиска техническо прекъсване. Соколов изведе България до геймбол при 24:21. Отново той донесе и победната точка, затваряйки гейма при 25:21, предаде ТопСпорт.

Третият гейм бе под доминацията на домакините. Те поведоха с 5:2. Нашите опитаха да противодействат, но резултатът набъбна до 12:7. Владо Николов намали до 18:23 . Йохен Шьоопс заби последната точка в 3-ата част за 25:19.

Четвъртият гейм започна по-добре за германците. Домакините дръпнаха до 4:1. До първото техническо прекъсване преднината им се увеличи до 8:4. Германците продължиха да водят, като драмата се разви едва в края на гейма. Светослав Гоцев намали до 19:21. Цветан Соколов даде нова точка за нас за 20:22 с много мощна атака. Грешка на германците след сервис намали преднината им само с точка. Матей Казийски изравни до 22:22 с атака по диагонала. Звездата донесе нова точка, с която поведохме - 23:22. Маркус Бьоме изравни за 23:23. Перфектно пускане на Георги Братоев и мачбол при 24:23. Нова грешка на германците донесе победа на България с 25:23.

Стойчев: Щастлив съм от победата и доволен от играта