България стартира със загуба от силния тим на Франция във финалите на европейското първенство за кадети в Сърбия и Босна и Херцеговина. В първия си мач от втора група в Белград младите лъвчета не успяха да се отърсят от напрежението през целия мач и след много грешки, повече плод на скованост, отколкото на неумение, отстъпиха пред французите с 1:3 гейма. Старши треньорът на националния ни отбор кадети Иван Халачев започна в състав Владимир Станков от ЦСКА като разпределител, диагонал Милен Илиев от ЦСКА, в центъра Красимир Георгиев от ЦСКА и Николай Къртев от Виктория Волей, на посрещане Мартин Мечкаров от Тетевен Волей, Яни Георгиев от ЦСКА и либерото Станислав Драмов от Виктория Волей. Двубоят започна равностойно, като младите ни волейболисти имаха предимство от 2 точки при 5:3, но след 2 грешки в посрещането французите изравниха. Грешка в атаката през центъра даде предимство на „Петлите“ при първото техническо прекъсване – 8:7. Французите се откъснаха с 3 точки след нови 2 грешки на нашите в атака – първо Красимир Георгиев не успя през центъра, а след това Милен Илиев прати топката в аут. 12:9 и първи таймаут за България. Съперниците ни дори увеличиха преднината си при втората техническа пауза в гейма на 4 точки – 16:12. Иван Халачев направи две промени – на мястото на Владимир Станков в игра се появи Йордан Пеев от Марек Юнион Ивкони, а Велизар Чернокожев от Левски замени Милен Илиев. Въпреки това играта на нашите продължи да бъде нервна, с много грешки и неуверени отигравания, което значително улесни французите – 21:15 и втора почивка в гейма за българския треньор. В края на гейма се появи в игра и капитанът на нашите Михаил Цветанов от Марек Юнион Ивкони, за да заздрави посрещането, но разликата се оказа голяма и въпреки първата ни блокада в мача, Франция спечели частта – 25:19. Пеев остана на полето в началото на втория гейм, но след 3 поредни блокади французите отново дръпнаха – 4:1. След прекъсването за нашия треньор, волейболистите ни изравниха до 6:6, но Франция излезе отново напред - 8:6. Нови 2 блокади на френския тим принудиха Иван Халачев да вземе и втората си почивка в гейма при 12:8. Грешките в българския тим продължиха и разликата стана сериозна – 16:10.  „Петлите“ трупаха точка след точка, а в нашия отбор продължаваха смените – Цветанов и Чернокожев отново се появиха на полето. Светлина в тунела се появи в края на частта – след няколко поредни грешки на либерото на противника при сервис на Чернокожев нашите успяха да изравнят – 22:22 В крайна сметка обаче логичното се случи – 25:23 и 2:0 за Франция. Едва в третия гейм националите ни успяха да поведат – 8:6, но след нова грешка от сервис на Георгиев и блокада в центъра, Франция пак излезе напред – 9:8. Двубоят продължи точка за точка, а печеливш се оказа нашият тим – 16:15. Поставени под напрежение французите също започнаха да грешат, а българите се възползваха максимално – 18:15. Резултатът набъбна още в наша полза  20:16, но отново като че ли напрежението си каза думата – 2 атаки на Яни Георгиев не минаха и ново прекъсване за треньора Халачев. Блок на Къртев успокои „лъвчетата“, които отново направиха 2 последователни грешки – 21:20.