Българският национален отбор по волейбол се класира за европейското първенство в Грузия и Азербайджан през 2017 г. Българките надиграха Швейцария с 3:2 (20:25, 25:17, 23:25, 25:15, 25:12) и записаха пета победа от пет мача в пета квалификационна група. Тимът на Иван Сеферинов събра 15 точки и кръг преди края не може да бъде изместен от първата позиция.   Българските волейболистки изиграха най-трудния си мач от началото на квалификациите, което се дължеше на промените в стартовия състав.   Сеферинов даде почивка на повечето титулярки и започна мача с Петя Баракова, Силвана Чаушева, Мария Данчева, Вероника Бежандолска, Гергана Димитрова, Славина Колева и либеро Кристин Колчагова.   След като българките изостанаха с 1:2 гейма, селекционерът пусна Елица Василева и Емилия Николова, което доведе до обрат след безапелационен четвърти гейм и стабилна игра в тайбрека.   Гергана Димитров беше най-резултатна за победителките с 16 точки, Елица Василева добави 12, Нася Димитрова завърши с десет, а Мария Данчева се отличи с пет блокади.