България записа осмата си загуба в Лигата на нациите при десетия си мач от надпреварата.

Нашите отстъпиха с 1:3 гейма (20:25, 25:16, 18:25, 18:25) на Аржентина в Италия и остават на 14-ото място в класирането при общо 16 отбора.

Хората на Силвано Пранди изиграха само един добър гейм и го спечелиха категорично, но класата на съперника си каза думата.

Най-резултатни за нас бяха Мартин Атанасов и Радослав Парапунов, които отбелязаха по 11 точки. За Аржентина Бруно Лима направи 14 успешни атаки.

БЪЛГАРИЯ: 25. Радослав Парапунов, 3. Николай Колев, 14. Аспарух Аспарухов, 26. Светослав Иванов, 2. Стефан Чавдаров, 9. Георги Сеганов (к) - 16. Владислав Иванов (либеро)

АРЖЕНТИНА: 8. Агустин Лосер, 10. Николас Ласо, 12. Бруно Лима, 15. Лусиано Де Чеко (к), 7. Факундо Конте, 11. Себастиан Соле - 9. Сантиаго Данини (либеро)

Мачът започна равностойно и вървеше точка за точка, като първото техническо прекъсване дойде при аванс за Аржентина от 8:7. След това играта на нашите се срина и те изостанаха с 9:14. Аржентина държеше преднина от около 5 точки и успя да я запази до края, въпреки няколко грешки то сервис. Геймът отиде на сметката им след 25:20.

Започнахме много добре втория гейм при сервис на Мартин Атанасов за аванс от 5:1. Играта ни вървеше изключително добре, особено при началните удари, които затрудняваха посрещането на съперника. Разликата остана и дори се увеличи при 14:8 и след това за 17:9. В този гейм направихме и няколко впечатляващи блокади. Страхотната игра продължи до края на гейма и с успешна атака на Парапунов взехме частта с 25:16.

Нашите запазиха ритъма си в началото на третата част и тръгнаха с 3:0, но след това допуснаха изравняване. Грешки на аржентинците доведоха до 8:5 за България преди първото техническо прекъсване. След това Аржентина отново изравни и геймът вървеше равностойно до второто прекъсване при 16:15 за Аржентина. Тогава отново нашите не успяха да реализират атаките си и изостанахме с пет точки, а на финала със седем - 18:25.

Четвъртият гейм започна равностойно, но при първото прекъсване южноамериканците водеха с 8:5. Те успяха да задържат тази преднина до самия край, а при 20:15 решение на съдията вбеси нашите. Крайният резултат на частта бе 25:18.