България загуби втори пореден мач на Европейското първенство по волейбол, отстъпвайки на сребърния медалист от последното издание на шампионата на континента - Словения. "Лъвовете" бяха надиграни категорично и загубиха с 0:3 (18:25, 29:25, 21:25) за малко повече от час и десет минути игра в Острава (Чехия).

Така след четири изиграни мача нашите имат две победи и две загуби, а в последната си среща се изправят срещу отбора на Беларус. Поражението днес означава, че трикольорите вече нямат шанс да завършат на челните две позиции в групата.

Мачът започна зле за нашите и те изостанаха още в началото с 1:4. След прекъсване на Силвано Пранди ситуацията на полето се подобри и намалихме резултата до 8:10. Последва силна серия за съперниците ни, като някои от точките им идваха от асове, както и сгрешени наши сервиси - 19:14. Четвъртите в Лигата на нациите играха с много повече настроение и спечелиха частта с 25:18.

Във втория гейм Словения направи голяма разлика, която бе скъсена на три точки към средата на частта, но след това словенците отново дръпнаха в края. Получиха пет геймбола и реализираха още първия за 25:19.

Третата част бе най-равностойна, като българите дори поведоха за кратко - което бе и за първи и последен път в мача при 13:12, след което отново сдадоха инициативата на съперника. Словенците бързо си върнаха комфортната преднина и затвориха този гейм с 25:21, за да узаконят чистата си победа.

Цветан Соколов с 12 точки бе реализатор №1 за България, докато най-резултатни за победителите бяха Клемен Чебул с 15 точки, Тине Урнаут с 14 и Тончек Щерн с 11.