Женският ни национален отбор по волейбол записа трета поредна загуба на Европейското първенство.

Момичетата ни загубиха от домакина Турция с 1:3 (21:25, 11:25, 25:20, 18:25).

България все пак още има шанс за продължаване напред, защото от предварителната група към осминафиналите продължават първите четири тима.

За целта обаче се нуждаем от две задължителни победи над Гърция и Финландия в последните два мача от групата.

Турция от своя страна си осигури място в следващата фаза, където вече е и тимът на Сърбия.

Момичетата ни започнаха добре мача и изиграха изключително равностоен първи гейм, в който няколко глупави грешки в края ни струваха скъпо.

Резултатът се движеше точка за точка, но силна серия на Турция им бе достатъчна за 25:21.

Във втория гейм гардът на нашите падна и абсолютно нищо в играта ни не се получаваше, за да се стигне до срамното 11:25.

Иван Петков обаче успя да мобилизира момичетата, които бяха преобразени в третата част и я спечелиха с 25:20, за да останат в мача.

Надеждите останаха, а четвъртият гейм вървеше точка за точка, но само до неговата среда.

След това Турция отново натрупа преднина и затвори частта, за да спечели и мача.