Националният отбор на България започна с чиста победа с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) гейма над Бахрейн участието си на световното първенство по волейбол за младежи до 21 години, на което страната ни е съдомакин с Италия.

В мач от група "В" в столичната зала "Левски" българските волейболисти успяха да наложат волята си във всяка една от отделните части и да затворят мача за малко повече от 80 минути игра. Тимът на Бахрейн, който е смятан за аутсайдер в групата, в която са още Полша и Куба, изигра доста добър мач, но не успя да затрудни особено българския състав в нито един момент.

Най-резултатен за България в двубоя бе Денис Карягин с 18 точки. Самуил Вълчинов и Александър Николов добавиха по 11, а с 8 точки завърши Лазар Бучков.

За Бахрейн Амин Сайед Ебрахим бе най-полезен с 12 точки.

В другия мач от групата, игран в днешни ден, Полша спечели с 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:19) срещу Куба.

Победа срещу Куба в петък ще класира българския отбор за втората фаза на световния шампионат. Давид Дулски бе най-резултатен за Полша със 17 точки, а за Куба с 16 завърши Марлон Ерера.

В дербито на деня в група "D", мачовете от която също се играят в София, Русия надигра Бразилия с 3:2 (16:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:9). Бразилия на два пъти излаше напред в резултата, но не успя да запази аванса си и след отказа на Камерун от участие ще трябва да играе решителен мач с Канада за класиране за следващата фаза.

Станислав Динейкин наниза 18 точки за Русия, докато за Бразилия с 18 приключи Дарлан Ферейра.