Фил Кесъл вкара два гола за Торонто, който се наложи с 4:3 над Рейнджърс в среща от първенството на НХЛ. Кленовите листа в момента са на 5-а позиция в класирането на Източната конференция с 48 точки, като се откъснаха с две пред Отава. Иначе те регистрират шеста поредна победа в последните си шест мача, докато Рейнджърс и Айлендърс са с по 42 на 7-8 място. Дерек Степан изравни за 3:3 в 9:00 минута на третата част, но само 39 секунди по-късно Кесъл вкара победния гол. Другите два гола за домакините реализираха Джеймс ван Риймсдайк и Райън О'Бърн.  Също два гола за успеха на Бостън вкара Брад Маршан, а финландският им вратар Туука Раск спаси 40 удара при успеха с 6:2 над Каролина. Това е четвърта победа в последните пет мача за Брюинс, които играят все по-добре, а днешната среща е най-резултатната за тях през сезона. Другите голове бяха дело на Рич Певърли, Андрю Ференци, Джордън Керън и Нейтън Хортън. Бостън е на 4-о място на Изток с 54 точки.  Анахайм Дъкс се доближи на 3 точки от върха на Запад, след като надделя над Едмънтън с 2:1 и вече има 59.