Реал Мадрид короняса Барселона за шампион на Испания, след като не успя да победи като гост Еспаньол в мач от 35-я кръг на Примера дивисион. „Белия балет“ стигна само до равенство 1:1 при гостуването на „Корнея-Ел Прат“ и два кръга преди края на сезона изостава на седем точки зад каталунците. По този начин Барселона стана за 22-и път шампион на Испания. Мартин Петров остана на резервната скамейка на Еспаньол и не се появи в игра. Футболистите на Еспаньол и Реал Мадрид предложиха много атакуващ футбол и положенията пред двете врати се редуваха. Алваро Мората остана сам срещу Касия още в 9-та минута, но вратарят на Еспаньол се справи и предотврати сигурен гол във вратата си. Рафаел Варан получи контузия в областта на дясното коляно и бе заменен принудително от Чаби Алонсо в 19-та минута. Еспаньол поведе в резултата в 22-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид Серхио Гарсия подаде към Стуани, който отблизо разстреля Диего Лопес за 1:0. Пет минути по-късно домакините можеха да удвоят своята преднина, когато Стуани излезе сам срещу Диего Лопес, но вратарят на Реал Мадрид спаси. Съдията Игнасио Иглесиас Виянуева отмени доста спорно гол на Еспаньол в 28-та минута дело на Ектор Морено. Арбитърът отмени попадението заради фаул на Морено срещу Чаби Алонсо, въпреки че и двамата футболисти се държаха в наказателното поле на Реал Мадрид. Вратарят на Еспаньол Касия се намеси решаващо в 31-та минута, когато отрази опасен удар на Мората с глава. Еспаньол започна силно и второто полувреме, като в 49-та минута Уакасо центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където Серхио Гарсия стреля опасно, но Начо от гол линията успя да избие. Реал Мадрид успя да изравни резултата в 58-та минута, когато Чаби Алонсо центрира от фаул в наказателното поле на Еспаньол, където Гонсало Игуаин засече топката с глава и я прати във вратата на Касия. Гостите можеха да обърнат развоя на срещата в 70-та минута, когато Кристиано Роналдо стреля от малък ъгъл, но Касия спаси. В 77-та минута се получи разбъркване в наказателното поле на Реал Мадрид, след което Ектор Морено стреля, но Диего Лопес спаси. В заключителните минути на срещата Реал Мадрид се опита да стигне до втори гол, но опитите на играчите на Жозе Моуриньо се оказаха недостатъчни. Еспаньол завърши мача с човек по-малко, след като Виктор Санчес бе изгонен с директен червен картон в първата минута на добавеното време на срещата заради изключително грубо влизане в краката на Гонсало Игуаин. Така Реал Мадрид заема второ място с 81 точки, а Барселона е недостижим на първата позиция с 88 точки. Еспаньол е на единадесето място с 44 точки. Espanyol 1-1 Real Madrid Footyroom.com by Futbol2101