Воденият от Ивайло Петев АЕЛ Лимасол загуби с 0:3 гостуването си на английския Тотнъм и с общ резултат 1:5 кипърският тип се прощава с турнира Лига Европа. Победният старт на Маурисио Почетино начело на „шпорите” продължи, като отборът от Северен Лондон се класира за групите на Лига Европа.   След като спечели с 2:1 първия мач преди седмица в Кипър, „Спърс” излезе с доста променен състав, но контролираше двубоя на „Уайт Харт Лейн”, а Почетино постигна своята четвърта победа, откакто замени Тим Шерууд.   Хари Кейн пропусна дузпа в началото, но след това се реваншира с откриващо попадение в 45-ата минута. Паулиньо покачи с нисък удар през второто полувреме, а Андрос Таунсенд уверено реализира втора дузпа за Тотнъм в 65-ата минута.   Виляреал не показа никаква милост към водения от Станимир Стоилов тим на Астана (Казахстан). На „Ел Мадригал” „жълтата подводница” разби Мъри и компания с 4:0 и се класира за групите с общ резултат 7:0. Два гола за успеха на испанците вкара Лусиано Дарио Вето (22’ и 54’). Бруно Сориано направи 3:0 от дузпа в 61-ата, а Нахуел Лейва, който е друга перла на академията на Виляреал, оформи крайния резултат в 67-ата минута.     Хъл Сити отпадна на прага на групите в Лига Европа, въпреки че победи белгийския Локерен с 2:1 в реванша у дома. Гостите се класират за същинската фаза заради гола им на чужд терен. Те взеха първия мач с чиста победа 1:0, а в четвъртък вечер вкараха ценно попадение на „Кей Си Стейдиъм” и елиминираха тима на Стив Брус.   Роби Бради вкара два пъти за „тигрите”, които останаха без Яник Сагбо в 71-ата минута, когато той получи червен картон. Гол на Джордан Ремакъл в началото на второто полувреме зачеркна първото попадение на Бради и изпрати Локерен в групите.