Лидерът в шотландския елит Селтик загуби гостуването на Дънди Юнайтед с 1:2 в 17-ия кръг на Висшата лига. С този успех Дънди вече е най-силният домакин в шампионата, заедно с „детелините”, и се доближи до тях на само 4 точки. Александър Тонев не беше в групата на Селтик, защото търпи 7 мача наказание за расизъм, а загубата бе трета за неговия отбор в шотландското първенство този сезон. Турският нападател Надир Чифтчи даде ранен аванс на Дънди в 5-ата минута, а в средата на втората част Стюарт Армстронг удвои. Гол на гостите бе неправилно отменен с несъществуваща засада в 85-ата минута, а 3 минути преди края резервата Лий Грифитс върна едно попадение за 2:1, ала то се оказа само почетно. Селтик остава лидер с 38 точки, Дънди Юнайтед вече е втори с 34, а Абърдийн също има 34.