Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр в отбора на "Монако" и изпълняваше още от началото на мача функциите на активен централен нападател, а през второто полувреме отбеляза единствения гол в срещата и донесе трите точки на отбора от княжеството, информира БТА.

В 57-та минута 21-годишният белгийски полузащитник на гостите Яник Ферейра Карасо центрира от фаул, Димитър Бербатов надскочи защитата на домакините и с точен удар с глава изпрати топката в мрежата на нигерийския вратар Винсънт Енеама - 1:0 за "Монако". Това бе гол номер 6 на Димитър Бербатов във френското първенство.

В 75-та минута Димитър Бербатов бе близко до отбелязване на втори гол, но ударът му мина край страничната греда на Енеама. В 82-та минута голмайсторът Димитър Бербатов бе сменен с младия френски нападател Антони Мартиал.

В края на мача гол на "Лил" бе отменен поради засада.