С два гола на Алекс Окслейд-Чембърлейн Арсенал, който игра с резервите, мина благополучно през втородивизионния Рединг, воден от Яп Стам – 2:0.   Арсен Венгер направи цели девет промени в състава си, но отново нямаше място за Оливие Жиру. Французинът, който все още не е започвал мача за „топчиите” този сезон, трябваше да се задоволи с място на пейката, докато Лукас Перес водеше атаката. Единствено Мохамед Елнени и Алекс Ивоби запазиха своите места, а Венгер подари на Карл Дженкинсън първи старт от завръщането му на „Емирейтс”. Освен това даде шанс на младоците Ейнсли Мейтленд-Найлс и Джеф Рейн-Аделейд.     Любопитното е, че победата на Арсенал със 7:5 над Рединг през октомври 2012 г. беше една от най-резултатните в историята на Купата на лигата. Тимът от Чемпиъншип бе загубил всички 13 предишни срещу с Арсенал във всички турнири.   Арсенал упражни начален натиск. Дженкинсън прати над гредата след чудесна комбинация между Окслейд-Чембърлейн и Рейн-Аделейд, докато Мейтленд-Найлс завъртя покрай далечния ъгъл.   Най-добрата възможност се откри в 22-ата минута, когато Лукас бе на голова възможност и предпочете да комбинира с Мейтленд-Найлс, но пусна зад гърба му!?   Така се стигна до 33-ата минута, когато Арсенал откри след самостоятелна акция на Окслейд-Чембърлейн.