"Артилеристите", които останаха в намален състав през второто полувреме заради червен картон на Гранит Джака, се добраха до важния успех след дузпа, реализирана от Алексис Санчес дълбоко в добавеното време.

Преди почивката лондончани имаха превъзходство, но не успяха да достигнат до аванс в резултата. Логичното се случи в 59-ата минута, когато Шкодран Мустафи се разписа с глава след центриране от корнер на Месут Йозил. Това е общо 12-ото попадение с глава, реализирано от "Арсенал" във Висшата лига през настоящия сезон.

Шест минути по-късно Джака получи директен червен картон за грубо нарушение в центъра на терена срещу Стивън Дефур.

Във втората от общо осемте минути добавено време Франсис Коклен фаулира в наказателното поле Ашли Барнс и Андре Грей реализира отсъдената дузпа за 1:1.

В седмата минута на продължението и домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Бен Мий срещу Лоран Кошчелни. Чилийската звезда на "артилеристите" Алексис Санчес с хладнокръвен изстрел донесе важния успех за столичани, които се изкачиха на второто място в класирането.