В срещата от група "C" пловдивчанки играха повече от достойно и можеха да вземат поне един гейм, но нервното напрежение си каза думата.

Домакините стартираха колебливо и бяха догонващи през цялата първа част, която рускините спечелиха убедително с 25:19.

Динамо започна добре и втория гейм, в който дръпна с 11:7, но "Марица" изравни и дори стигна до обрат при 17:16. За последно пловдивчанки поведоха при 20:19, но гостенките взеха четири от следващите пет разигравания и това им помогна да удвоят аванса си в резултата.

В третия гейм рускините доминираха, а при второто техническо прекъсване имаха аванс от 16:7.

"Марица" опита да се върне в мача и дори намали до 23:24, но при третата си възможност тимът от Казан стигна до победата.

Нася Димитрова беше най-резултатна за домакините с 18 точки, а Кремена Каменова добави 13.

Ирина Заряжко, Ирина Воронкова и Наталия Мамадова се отличиха с по 12 точки за "Динамо".

Треньорът на "Марица" Иван Петков заяви, че тимът не излиза просто, за да играе в тези мачове, но и да побеждава.

Следващият тест пред пловдивчанки в Шампионска лига е на 11 януари - домакинство на сръбския "Визура".