В мач от 20-ия кръг хората на Зинедин Зидан вкараха над половин дузина голове на неубедителния през сезона "Депортиво" (Ла Коруня) - 7:1.

Това бе първа победа за Белия балет след три последователни мача без успех в шампионата.

Срещата обаче започна зле за домакините, тъй като в 23-а минута съперникът поведе.

Адриан се разписа след асистенция на Лукас Перес. Това сякаш ядоса столичани и те изравниха в 32-а минута след попадение на централния защитник Начо.

В 42-а минута Гарет Бейл вкара първото си попадение, което бе и най-красивото в мача.

Роналдо симулира в наказателното поле след центрирана топка към него. Бейл обаче я взе и я прати по перфектен начин в горния десен ъгъл на вратата.

Уелсецът направи 3:1 в 58-а минута след центриране от корнер на Тони Кроос.

Четвъртият гол бе дело на Лука Модрич 10 минути по-късно. Той бе предшестван от красиво докосване с пета на Роналдо.

Самият португалец взе мача под контрола си след това с две попадения.  Първо засече с крак центриране на Каземиро, а след това с глава подаване на Лукас Вазкес.

Голеадата завърши човекът, който я започна - Начо. Бранителят реализира с красиво обръщане след ново подаване от корнер.

"Реал" за последно вкара толкова голове през март 2016-а, когато би "Селта" със същия резултат.