Това бе трета победа в последните четири мача на мърсисайдци в Англия и поредна с изразителен резултат.

Триото на Сане, Фирмино и Салах отново нямаше спирка и не спря да тормози отбраната на "чуковете".

"Ливърпул" поведе по необичаен начин - от статично положение. Това се случи в 29-а минута, а автор бе Емре Джан. Немският национал реализира след центриране от корнер на Мохамед Салах.

Самият египтянин се разписа в 51-а минута за 2:0. Направи го след страхотна работа на Алекс Окслейд-Чембърлейн, който премина през няколко футболисти на съперника.

Класиката бе оформена в 57-а минута с редовния гол на Роберто Фирмино. Той преодоля технично вратаря Адриан след пас на Джан и вкара на празна врата.

"Чуковете" се утешиха с почетен гол в Михаел Антонио две минути по-късно, който реализира след извеждащ пас на Чейку Кояте.

Крайното 4:1 бе оформено в 77-а минута. Садио Мане се разписа отблизо след остро центриране на Андрю Робъртсън.

С трите точки "Ливърпул"събра 57 и вече е на второ място в таблицата преди мача на "Манчестър Юнайтед" с "Челси". "Уест Хям" е 13-и с 30 точки.