Тимът на Марица (Пловдив) спечели първия финален двубой от НВЛ-Жени, след като победиха категорично като домакини волейболистките на Левски с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23). Така “жълто-сините“ поведоха в серията с 1:0 и са само на успех от четвърта титла. Двубоят бе наблюдаван от председателя на БФВ Данчо Лазаров и члена на УС на федерацията Любомир Герасимов. Гостуващият тим тръгна нахъсано, с голяма преднина. “Сините“ запазиха темпото си до средата на гейма, след което шампионките се мобилизираха и стопиха разликата. След второто техническо прекъсване Мария Йорданова замени Мирослава Паскова. Двата отбора се догонваха в следващите минути. При 19:19 разпределителката на домакините Лора Китипова получи жълт картон. Тимът на Левски пропусна да отиграе две контратаки в края на гейма, което бе ключово за успеха и в крайна сметка Марица спечели с минимална преднина.