Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович донесе класическата победа с 3:0 на Словения над Норвегия в предпоследен мач-квалификация за Мондиал 2014. Новакович се разписа последователно в 13-ата, 15-ата и 49-ата минута на мача, като донесе трите точки на словенците, които в момента заемат 3-о място в Група Е с 15 точки. Същевременно Норвегия е позиция назад с 11 пункта. Успехът на словаците е добре дошъл за нас, защото в известна степен запазва теоретичните шансове на България да се класира за баражите след загубата от Армения с 1:2 по-рано в Ереван. Но Словения трябва да направи най-много равенство при гостуването на Швейцария във вторник. По този начин Словения ще завърши на второ място в групата си, но с по-лоша голова разлика от „трикольорите“. Ако Словения победи Норвегия и загуби от Швейцария, пак ще завърши на второ място, но с точка по-малко от България и така четата на Любослав Пенев ще се класира за баражите. В днешната среща домакините доминираха през всичките 90 минути, а резултатът бе открит след по-малко от четвърт час игра. В 13-ата минута Миливое Новакович се възползва от създала се пред него ситуация и откри за 1:0. Две минути след това, отново Новакович бе в прегръдките на съотборниците си, като направи 2:0. При този резултат двата екипа се оттеглиха на почивката. С подновяването на играта набезите на словенците по посока противниковата врата продължиха и в 49-ата минута пак Миливое Новакович се превърна в герой, като отбеляза и гола за крайното 3:0. Същевременно в друг мач от същата група Исландия се наложи с 2:0 над Кипър. Головете за Исландия бяха дело на Колбейн Сигурдсон в 60-ата минута и на Гилфи Гигурдсон в 76-ата минута. Така Исландия заема 2-о място в таблицата с 16 точки, а Кипър е последен с 4 пункта.