Отборът на Пари Сен Жермен постигна лесна победа при домакинството си на Лориен в мач от 12-ия кръг на Лига 1. Възпитаниците на Лоран Блан се наложиха с категоричното 4:0 и така дръпнаха с три точки на втория Монако, който обаче е с мач по-малко. Домакините решиха всичко в своя полза още през първото полувреме, когато ПСЖ реализира три от попаденията си. Резултатът бе открит от Лукас само три минути след първия съдийски сигнал. Въпреки силното начало на парижани, гостите се отбраняваха успешно до 39-ата минута, когато дойде и второто попадение за домакините. Жереми Менез увеличи преднината на своя отбор, а две минути преди края Единсон Кавани направи резултата класически. Отново уругваецът бе точен в 81-ата минута, за да оформи крайното 4:0. След тази победа Пари Сен Жермен събра актив от 28 точки след изиграни 12 мача от началото на сезона. Втори е Монако с 25 и мач по-малко срещу третия Лил. Лориен остава на три точки от зоната на изпадащите.