Българският национален отбор за младежи до 20 години започна със загуба участието си на Европейското първенство, Дивизия А. Баскетболистите на Любо Минчев отстъпиха със 64:78 на Испания – европейски шампион с този набор, и медалист от последните пет първенства при 20-годишните. Основният проблем на България се оказаха огромният брой грешки – цели 22, докато Испания направи само 13. Иначе процентите на стрелба и борбите бяха изравнени, но иберийците записаха на сметката си двойно повече асистенции. Двубоят започна с пропуски от двете страни, но две бързи тройки и кош за Испания дадоха крехка преднина на съперника. Българският тим не успя да реализира от своя страна няколко шута от зоната за три точки, а осемте грешки, които направиха момчетата на Любо Минчев, дърпаха тима назад. Въпреки това, серия от 5-0 във финалните минути от четвъртината, почти изравниха резултата – до 15:17 в полза на Испания. В началните десет минути обаче, освен повечето грешки, натежаха и по двата фаула на Димитър Димитров и Алекс Симеонов. Деян Карамфилов, с втората си тройка в срещата, и изобщо втора на сметката на България, за първи път ни даде преднина в първите секунди от втория период. Цялата втора четвъртина премина напълно равностойно, като на няколко пъти българският тим бе напред в резултата, но Испания изравняваше, а две минути преди почивката иберийците поведоха с 6 точки. След размяна на кошове, паузата дойде при четири точки разлика – 34:38. В тази втора част редуцираният брой грешки и подобреният процент стрелба дадоха отражение, и двата състава стояха равностойно на терена. Второто полувреме започна по същия начин, като първото – с две тройки и кош между тях в полза на испанците. Тази тяхна серия от 8-0 за първи път направи аванса им двуцифрен в срещата – 12 точки. За седем минути от третата част, България вкара едва четири точки, което нямаше как да не се отрази на резултата и разликата се задържа на 15. Все пак нашите младежи продължиха с опитите си да останат редом до съперника, и 7 безответни точки за тях върнаха нещата до 10 точки, а след това с още един кош смъкнаха до девет. Вместо да се възползват от финалната си атака обаче, баскетболистите на Любо Минчев направиха 19-та си грешка в двубоя, и дадоха шанс на Испания да затвори четвъртината с тройка. В последната част двата тима влязоха при 14 точки разлика. Испанците заложиха на вече доказаното оръжие и нанизаха три тройки за малко повече от две минути, за да стигнат до най-голямата си преднина от 19 точки. След това вече, размяната на тройки не промени много статуквото на паркета, и едва финалният щурм смъкна пасива на България до 12 точки, с отлични включвания на Крис Минков и Денислав Вутев. До края обаче оставаха само две минути, които се оказаха недостатъчни за търсене на обрат. Павлин Иванов завърши с 15 точки за България, Деян Карамфилов добави 10, по седем реализираха Ники Стоянов, Алекс Симеонов и Димитър Димитров, а шест – Денислав Вутев. Хайме Фернандес завърши с 21 точки за Испания. Така, след първите два дни от шампионата, в нашата група С, Испания и Латвия имат по две победи. Русия е с две загуби, а България и Израел – с по една. Утре от 18 часа българският състав излиза срещу впечатляващия до момента отбор на Латвия.