Националният отбор на България за кадети (до 16 години) допусна поражение в първия си контролен мач след началото на подготовката. Това стана в Благоевград, където българите паднаха от Македония с резултат 69:78. Днес двата тима играят отново в 11:00 часа. Началото на срещата бе равностойно, като и двата тима не играеха добре в защита. Така в първата част се отбелязаха доста точки и резултатът след нея бе 23:23. През втората българите подобриха точно този компонент и съумяха да вземат добър аванс. Нашите се откъснаха напред и на почивката имаха комфортен аванс от 8 точки, 41:33. След паузата обаче нещата се промениха и македонците започнаха да намаляват бързо. Още в третата част те не само свалиха изоставането си, а дори и поведоха, като взеха аванс от 2 точки, 57:55, след 30 минути игра. В последната част и двата тима се опитаха да се борят за успеха, но в крайна сметка гостите го измъкнаха и спечелиха мача. /БГНЕС