Българският национален отбор по баскетбол записа нова победа на австрийска земя, като се наложи над Австрия с 99:95 (32:32, 51:59, 71:75). Така мъжката ни селекция вече има два успеха на турнира в Оберварт, с колкото е и утрешният ни противник – Естония, като мачът е от 20.45 часа. В стартовия състав на България срещу Австрия започнаха Бранко Миркович, Чавдар Костов, Калоян Иванов, Александър Янев и Николай Върбанов. Крилото Деян Иванов изобщо не се появи на терена. Тимът на Тити Папазов позволи само през първата четвърт да му отбележат 32 точки, макар че и нашите баскетболисти вкараха също толкова. Австрийците не се колебаеха много срещу родната отбрана, и освен тройките, които ни вкарваха, имаха още доста свободни пространства за атака. Българските нападения иначе вървяха бързо, но мерникът изневеряваше на повечето от играчите, в червени екипи в тази среща. Миркович реализира 14 точки за нашия отбор през първите 20 минути, които приключиха при 59:51 за Австрия. Второто полувреме стартира отлично за домакините, които вкараха първите пет точки, и поведоха с двуцифрена разлика. Въпреки поредицата кошове на Върбанов, последваха много грешни подавания в нашите нападения, и разликата се запази десетина точки. След като се стегна в защита, България заигра далеч по-добре във вторите пет минути от третата част, и успя да се върне в мача, като преди финалната четвърт изоставаше само с четири – 71:75. Кош и фаул на Калоян Иванов и още две точки на Миркович изравниха резултата в началото на четвъртия период. Последва серия от 9-2 за Австрия, която отново даде преднина на домакините, а нашите пропуски ги оставиха на няколко точки до последните минути, които преминаваха предимно в изпълнението на наказателни удари. Две минути преди сирената, Веско Веселинов вкара тройка, за да направи разликата само една точка. Последва нова тройка, на Чавдар Костов, дала ни вече и преднина, която, макар и малка, задържахме до края за финалното 99:95 в наша полза. Най-резултатен за победата бе Бранко Миркович с 22 точки. България: Янев 1, Миркович 22, Върбанов 14, Костов 13, Калоян Иванов 16, Аврамов 8, Лилов 13, Веселинов 12.