Младежкият национален отбор по баскетбол завърши на 14-то място на Европейското първенство, Дивизия А, и така не остана много зад най-силните тимове на Стария континент. В последната си среща в Естония, момчетата на Любо Минчев водиха през повечето време на Сърбия, но изпуснаха успеха в самия край и отстъпиха със 70:76. Сърбите поведоха в първата четвърт, но във втората българският отбор обърна резултата, и се оттегли на почивка при 37:34 в своя полза. Нашите баскетболисти изиграха страхотна трета част, а веднага след старта на последната, дръпнаха с цели 16 точки. Още в първата минута на четвъртия период, Алекс Симеонов реализира пет точки, но след това българският отбор успя да отбележи само четири, чак до края на срещата. За сметка на това, Сърбия избухна с 29 точки в тази четвъртина, и така, след 29:9 в тези последни 10 минути, стигна до победата. Алекс Симеонов направи много силен мач за България, с 22 точки и осем борби. Димитър Димитров вкара 13, а Крис Минков добави 11. Михайло Андрич отбеляза 23 за Сърбия, а Лука Андрич записа 22 точки и 11 борби. Младежкият национален отбор се завръща в София в понеделник, в 22.10 часа вечерта. Въпреки много трудните съперници, и лошото начало на първенството, младежкият ни отбор завърши достойно шампионата, и остави пред себе си само класните тимове на Сърбия, Хърватия, Германия, Турция, Гърция, Русия, Испания, Словения, Франция, Черна гора, Литва, и двата финалиста Италия и Латвия. Естония, Грузия и Украйна изпаднаха в Дивизия Б, а България и през 2014-та ще се състезава сред най-добрите в Европа.