Нефтохимик 2010 победи Хасково 2012 с резултат 56-53 в първата контролна среща на двата отбора от началото на подготовката. Тимовете се срещнаха в Бургас и предложиха интригуващ двубой, предава bgbasket.com. В първата част гостите бяха по-добри и започнаха мача с 8-0. Те поддържаха преднината си около десет точки и така след края й резултатът бе 22-10 за тима от Хасково. През втората четвърт гостите започнаха да ротират състава си и разликата падна. Бургазлийки съумяха да намалят изоставането си и на почивката то стигна до 6 точки. През второто полувреме двата отбора се гонеха в резултата и често сменяха водачеството. В крайна сметка в решителните минути домакините се справиха по-добре и измъкнаха победата. Нефтохимик игра със седем състезателки в мача, като участие не взеха Анета Митева и Мария Цанкова. От друга страна Хасково разчиташе на десет момичета, а в игра не влезе само най-младата надежда на клуба - Йоланда Коса. Най-резултатна за победителките стана Мария Желязкова с 20 точки, а Лорън Бел добави 17. За хасковлийки Кения Макбий отбеляза 18 точки, а Катя Кордова се отчете с 15.