Дунав 8806 и Сфънту Георге добавиха по още един успех във втория ден от традиционния международен турнир „Русчук“. Русенският отбор срещна основния си съперник за златото през последните години в България Нефтохимик 2010. Дунавки започнаха по-добре и водеха играта и в резултата през цялото време. Разликата стана двуцифрена още през първата четвърт, която приключи при 27:13 за домакините. Преднината им продължи да нараства, като в един момент дори стигна 21 точки. До почивката обаче момичетата на Петко Маринов успяха да се поокопитят и намалиха изоставането си до 9 точки за 44:35 за русенския тим. „Дунавският“ аванс продължи да варира, но не и да изчезва. 30-та минута отчете 69:55 за домакините на таблото, а финалната сирена фиксира 81:68 в тяхна полза. Най-добра за победителките бе Шанте Еванс с 28 точки и 7 борби, Радостина Димитрова реализира 15 точки, а Тия Люис записа дабъл дабъл с 10 точки и 13 борби. За Нефтохимик 2010 най-резултатна бе Мария Желязкова с 22 точки. Лорън Бел и Каролин Дейвис добавиха по 15 точки. В първия мач за деня отборът на Сфънту Георге надделя над Цървена звезда. Тимът от румънска Трансилвания водеше в резултата през цялото време и заслужено стигна до успеха. За разлика от срещата си с Нефтохимик 2010 този път момичетата на Дери Чаба демонстрираха по-точен мерник и победиха с крайното 91:82. Най-добра за победителките бе Сарина Симонс с 24 точки, Калис Лойд добави 20 точки, а натрупалата опит с Финикс в WNBA Саманта Прахалис този път се отчете с 19 точки и 8 асистенции. За сръбския отбор с най-много точки 21 завърши Маряна Бероня, а Мария Радович добави 19 точки. В третия ден от турнира „Русчук“ (29 септември, неделя) един срещу друг последователно излизат Нефтохимик 2010 - Цървена звезда от 14:30 ч. и Дунав 8806 - Сфънту Георге от 16:30 ч.