В първата си контрола за сезона Левски победи Спартак Плевен с 97-64 и спечели Купата на Община Габрово, предава официалният сайт на „сините“. Това се случи по-рано днес, където двата тима гостуваха в Габрово за мача, който се провежда за втора поредна година. Закономерно разликата накрая бе огромна в полза на “сините“, които имат далеч по-големи възможности и амбиции за предстоящия сезон. Равностойна беше само първата четвърт на мача, през която водачеството се смени няколко пъти и резултатът бе изравняван, а след нея Левски водеше с 2 точки. Серия от 7-0 в средата на втората част направи преднината на „сините” двуцифрена. След почишката Левски направи нова серия, този път от 13-1 и по този начин баскетболистите на Константин Папазов се откъснаха с над 20 точки напред. До края срещата само се доигра, а финалната сирена прозвуча при 97-64 или плюс 33 в полза на Левски. Най-резултатен със 17 точки бе Венцислав Петков, 12 плюс 7 борби добави Христо Захариев, а официален дебют с 11 точки и 6 борби направи американското крило Джумейн Джоунс. Идната седмица по всяка вероятност Левски ще има възможността да се представи пред софийска публика. Ще гостува македонския Лирия, но все още не са уточнени на 100 % денят и часът ма контролата между двата тима. Своевременно ще уведомим феновете, за да могат да видят любимците си с новата селекция за предстоящия сезон.