Рилски спортист спечели първата си победа в турнира ЕвроЧалъндж, със 70:68 срещу румънския Търгу Муреш. Така, след двете победи в началото на група Н, самоковци съхраниха шансовете си за продължаване напред. Отговорността на мача доста попречи на Рилецо да си реши рано нещата, и интрига имаше до последната секунда, но въпреки това успехът остана за Росен Барчовски и неговите баскетболисти. Със 17 точки за Рилски спортист завърши Шон Барнет, Йордан Бозов добави 15, а Остин Калхун - 14. За Муреш центърът Иван Иванович приключи с дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби. Повече от три минути двата отбора не успяха да си вкарат кош от игра. Много брак в играта, много грешки не позволиха да се играе качествен баскетбол. Рилецо успя да вкара само три коша за първата четвъртина, и половината точки в актива на тима дойдоха от наказателната линия. Резултатът бе 13:17 след 10 минути, като само за тази част, домакините регистрираха седем грешки на сметката си. Втората четвърт започна с първи точки за Шон Барнет в мача, а Йордан Бозов след това изравни резултата до 17:17. Серията на Рилски спортист продължи до 9-0 за първа преднина след началото. Нещата продължиха да се движат равностойно, и Рилски не успяваше да се откъсне, въпреки опитите си. Тройка на Бозов доведе до най-голямата разлика от шест точки в средата на частта, последваха повече две минути без кош, и когато самоковци най-после отбелязаха, го сториха два пъти поред, и реализираха нови четири точки под коша. Това направи аванса им двуцифрен при 33:23. Търгу Муреш определено не бе на нивото на съперника си особено в нападение, и бе въпрос на време Рилецо да вземе по-убедителен аванс. Евън Равънел отбеляза и последния кош за домакините за първото полувреме за 35:23, след 22:8 само във втория период. Гостите отбелязаха финалните точки за частта, а почивката дойде при 35:25. В третия период Рилски спортист държеше аванс от десетина точки, но серия от 8-0 за Муреш стопи само за две минути тази разлика само до три - 51:48. Данчо Бозов вкара важен кош в следващото нападение на домакините, а след това и защитата им бе добра, и самоковци спечелиха борбата, но финалната им атака бе неуспешна, за 53:48 преди последните 10 минути. Въпреки че контролираше до известна степен нещата, и държеше тази преднина от пет-шест точки в четвъртата част, нещата бяха на път да се обърнат на зле за Рилски спортист в последните три-четири минути от мача. Те допуснаха няколко борби в нападение и лесни точки в подкошието, а от своя страна сгрешиха поредица нападения, и позволиха на Муреш да стигне дори до равенство - 68:68, с 41 секунди до сирената. Евън Равънел отбеляза само един от два наказателни удара в оставащото време, и гостите можеха да атакуват, при 69:68, с 23 секунди на часовника. Те обаче не направиха най-доброто нападение, стреляха тройка, и пропуснаха. Златин Георгиев овладя борбата и реализира един фаул, и пропусна умишлено втория, за да изтече времето и Рилецо да се поздрави с тази първа победа в ЕвроЧалъндж - 70:68. На 3 декември Рилецо приема унгарския Солнок.