Четвърта поредна загуба в женския Еврокъп записа Дунав 8806. Русенки гостуваха на турския Мерсин и паднаха тежко с 62-91. Така на практика тимът изгуби шанс да продължи напред в турнира, но все пак има още два мача пред своя публика, в които със сигурност ще се бори за победа. Следващата седмица русенки приемат шведския Норшьопинг, информира bgbasket.com. Мерсин бе категорично по-добър в първата и особено в третата част, когато бе натрупана голямата разлика. В първата тимът направи серия от 14-4, с която дръпна с 12 точки, като поддържаше разликата до почивката. В последните минути на третата част пък серията бе 12-2, с което преднината стана 29 точки и остана такава до края. И двата тима вкараха по 7 тройки, но русенки ги вкараха след 27 стрелби, а домакините след 17. От друга страна за 2 точки Мерсин бе с 29 точки изстрела от 43 опита за 67%, докато дунавки бяха 16 от 32 за 50%. За българския отбор с 15 точки, 5 борби и 3 асистенции завърши Жаклин Златанова, а Шанте Еванс се отчете с 14 точки и 5 борби. Шест състезателки на домакините имаха двуцифрен точков актив, като с 16 точки и 12 борби се отчете Ашли Парис.