Черноморец продължава да е единственият отбор в мъжката НБЛ без победа до момента, след като записа резонна загуба от Рилски спортист с 83:98. Гостите от Самоков започнаха да коват преднина от първата минута и водеха през цялото време. След първите 10 минути те вече имаха аванс от 10, и макар че в началото на втория период Черноморец се доближи за кратко в резултата, до почивката отново Рилецо имаше двуцифрена преднина при 34:47. През второто полувреме нещата вървяха по план за самоковския тим, и разликата скочи до 23 точки, без Черноморец да има много възможности да търси обрат. 28 точки и 12 борби за успеха записа Шон Барнет, а още петима от баскетболистите на Росен Барчовски се отчетоха с двуцифрен актив. 23 точки срещу бившия си отбор вкара Богдан Боев, а друг бивш играч на Рилски спортист - Емил Бинев се отчете с 19 точки, девет борби и седем асистенции.