Руди Гей беше най-резултатен за "Сакраменто" с 25 точки, а Демаркъс Къзинс заврши срещата с 13 спечелени борби. "Кингс" обаче загубиха за 13-и път в последните си 17 мача и с това сезонът изглежда обречен на провал, информира БТА.

Не така седят нещата обаче за "Нетс", които се възстановиха от тежката загуба срещу "Индиана" в събота и спечелиха за четвърти път в последните си пет мача.

Блейк Грифин отбеляза 24 точки за отбора на "Лос Анджелис Клипърс", който постигна 12-та си поредна победа срещу "Юта", дошла този път при резултат 101:97.

Крис Пол завърши мача с 20 точки и осем асистенции, докато Деандре Джонсън спечели цели 19 борби в полза на шампионите от Тихоокеанската дивизия. Именно те поставиха нов рекорд в историята на отбора от "Юта", който никога до момента не е губил повече поредни мачове срещу един съперник.

Никола Вучевич отбеляза 26 точки, а Виктор Оладипо добави 7 само в последните няколко минути за победата на "Орландо" със 102:101 срещу "Маями". Оладипо, който завърши мача с 22 пункта, изравни резултата малко преди сирената, а след това донесе победата на "Меджик" от свободно хвърляне.

Брендън Найт отбеляза 18 точки и дори вкара решителен кош за продължения, при които "Милуоки" се наложи над "Шарлът". Джаред Дъдли добави други 17 пункта за победата със 104:94 в полза на "Бъкс".