Балкан (Ботевград), последният шампион по баскетбол на България, приключи участието си в европейските клубни турнири този сезон на четвъртфинал.

“Зелените”, които стигнаха до последната осмица след победа над швейцарския шампион Фрибур Олимпик, отстъпиха на силния руски тим на Парма (Перм) с 62:84.

Руснаците взеха втора българска жертва, след като преди два дни се разправи с носителите на Купата на България от Рилски спортист в осминафиналите на тридневния турнир, провел се в “Арена Ботевград”.

Силно второ полувреме осигури успеха на Парма. Гостите поведоха още след първата част, когато имаха аванс от осем точки, който запазиха и на почивката. След подновяването на играта те се откъснаха напред с двуцифрен аванс, доситгнал 18 точки след третия период, а в последните 10 минути затвърдиха триумфа си, продължавайки към финалните четири на турнира.

Сияни Чеймбърс с 15 точки бе най-резултатният играч на Балкан, докато за победителите Адас Юскевичиус вкара 18.