Денвър и Юта бележеха общо по средно 234 точки на мач в първите шест двубоя от серията помежду си в плейофите на НБА. Максимата, че защитата печели титли обаче влезе в сила в решителния седми двубой, който завърши при нетипично нисък за днешния професионален баскетбол резултат - 80:78.

С тази победа Нъгетс спечелиха с 4-3 и продължват напред към полуфиналите на Запад, където ги чакат Лос Анджелис Клипърс. Отборът от Скалистите планини се превърна в едва дванадесетият в историята, съумял да спечели серия след изоставане от 1-3.

В последните две атаки в мача първо Денвър пропусна да поведе с четири точки след изключително лек пропуск, а от другата страна Юта не успя да вкара тройка, с която да спечели.

Сръбският майстор Никола Йокич бе основната движеща сила на победителите тази нощ с 30 точки, 14 борби и 4 асистенции. Моторът от предходните шест мача Джамал Мъри вкара скромните на фона на цялостното си представяне 17 точки.

Големият му съперник от страната на Юта, Донован Мичъл, приключи с 22 точки.

Мъри и Мичъл завършват серията с общо 475 вкарани точки - най-много за двамата играчи в една плейофна серия в цялата история на НБА.

Бостън спечели и втория мач от полуфиналната си серия на Изток срещу Торонто, този път със 102:99 и вече води с 2-0 срещу шампионите.

Джейсън Тейтъм с 34 точки, 8 борби и 6 асистенции и Маркъс Смарт с 19 точки бяха ключовите фигури за успеха на Селтикс. Смарт собственоръчно поведе своя тим към победата с 16 точки в рамките на само три минути в четвъртата част (включително пет от общо шестте си тройки).

Оу Джи Ануноби с 20 и Фред Ван Влийт с 19 точки бяха двамата най-резултатни играчи на Раптърс, които пропилха преднина от 12 точки в последния период.

Торонто се превръща в любимата жертва на Бостън, след като Селтикс имат пет победи в шест мача срещу канадците този сезон, а три от тях са в "балона" след рестарта на сезона.

Бостън е на една победа от клубния рекорд от 1986 за поредни победи в плейофите - тогава Лари Бърд и компания печелят седем поредни мача, а в момента "келтите" са в поредица от шест.