Сеп Блатер излезе с революционно предложение
Президентът на ФИФА Сеп Блатер често е бил обвиняван в закостенялост по отношение на нововъведенията във футбола.
Обратно в новинатаКоментари - Сеп Блатер излезе с революционно предложение | Корнер.dir.bg
Коментари 24
В таекуондото е така и не виждам проблем и за футбола,а и така малко ще секнат купените мачове които съдиите решават.
не е ли ясно, че тази игра е така популярна, само и защото е елементарна от към правила и 22 човека се нуждаят от една топка за да се играе. ходете гледаите американски футбол с повторения и ще видите какви ли не измислени отсъждания на съдиите и пряка намеса на букмеикърите за всяка спорна топка.
Дон Корлеоне да предложи разоръжаване и вместо да гърми с лупарата, да иде да сади репички, а мирни гълъбчета да накацат по рамото му.....
еееееееееее, най-накрая се сетихте бееее!!!! Мноооого беше сложно да стигнете до тази идея, много сложно
а засто пук трябва да има засада изобсто
Пеле, немога да разбера тъпанарите които поставят минуси за засадите.Разбира се, че трябва да бъдат премахнати.Така ще има повече голове и футбола ще е по привлекателен.Да се въведе и наказания за пасивна игра, ако селски отбори се бетонират за повече от определено време в своето поле.
Така вече съдиите ще могат да се изведат от терена и да са в кабинки в стадиона и да спрат да се пречкат на футболистите :)
И ако няма засада, а съдията е свирил "к'во правим"? За засадата не трябват никакви повторения, ами да се изгради система, която автоматично да показва на съдията има или няма. А от повторенията има смисъл за ситуация като тази на Суарес.
Не е особено трудно да се следи за засади,ако се инсталират датчици във чорапите и фланелките на футболистите.Така ще е ясно до милиметър и системата ще може да обявява категорично има или няма.Въпросът е дали така футболът няма да загуби от чара си,все пак споровете дали съдията е ощетил даден отбор са си неизменна част от играта,а и как публиката ще подеме любимият рефрен "Съдията,съдията,съдията пед".