Неймар мечтае за Световната титла
Нападателят на бразилския национален отбор по футбол Неймар каза, че неговият отбор ще подходи напълно сериозно към четвъртфиналния мач срещу Колумбия.
Обратно в новинатаКоментари - Неймар мечтае за Световната титла | Корнер.dir.bg
Коментари 20
Хайде за миг, да забравим за хейта и да погледнем безпристрастно към информацията в статията. Аз написах, че съм фен, но ще анализирам като страничен човек. Та по въпроса. Откога във футбола е важно кой как изглежда? Дали прилича на трима цигани или на цял катун, Неймар е гениален футболист, а е само на 22г. Аз нямам нищо против да имаме така играещи "цигани" и в нашия национален отбор, за да има и ние на какво да се радваме и с какво да се гордеем. Момчето мечтае за титла. И Меси мечтае за титла, и Шакири мечтаеше и Ван Перси мечтае... там слаби отбори просто няма и всеки, може да е на финал. А Неймар е просто длъжен да мисли за финала и да мечтае за титла. На първенството в собствената си страна, с фланелката на най--титлования отбор в света, ако той каже нещо различно, ще стане война, едва ли не. Сега пристрастно: По мое мнение Неймар е невероятен футболист, техничен, бърз, има погледа над играта, има усет към гола, забележете отношенията му с противника, спортсмен е, и подхожда с респект... А колкото до Селесао, вярно е че не мачкат, както сме свикнали да ги виждаме в най-добрите им години, но играят добър футбол, и според мен, въпреки че ги подпират (дали по свое осмотрение, или по желание на ФИФА) съдиите, те нямат нужда от това. Изглеждат по-слаби от обичайната си форма, но да не забравяме, че играят и срещу сериозни противници. В най-силното първенство по футбол до момента, е напълно нормално да няма изявен лидер и нищо да не е ясно до финала. Все пак, бразилците също са хора, да не очакваме от тях извънземна игра. Отпаднаха, много качествени отбори, а всеки от продължилите има шампионски качества (може би Белгия, най-малко ми се връзва) и всеки може да триумфира на 13-и, другото е пристрастия и хейт.
Безпристрастно. Още на мача с Хърватия, на бразилците им бе показано, че ще им бъде помогнато мечтата им да се сбъдне. Подарена дузпа, отменен гол на противника, спестен червен картон, именно на твоя човек Неймар, който удари без топка противник. За няколкото непоказани жълти и постоянните отсъждания на съдиите във вреда на хърватите или в полза на бразилците /през първото полувреме, страничният не вида топка една педя в аут, следствие на което бразилците получиха чиста голова възможност/. Срещу Мексико и Чили не бяха нищо особено. Имат няколко играчи, които са направо трагични - Фред, Хълк, Джо /или както там му е името/. Вярно е, че на световно първенство, отбори като Бразилия имат една цел - първо място или нищо друго. Може би, затова Испания, Италия, Англия и Португалия, играха, като че ли за пръв път виждат топка. Чудя се на какво разчитат Германия, Холандия и Аржентина?
Безпристрастно, да. Прав си за всичко написано, не отричам че ги подпират, но пак казвам, нямат нужда от това. Срещу великолепния отбор на Чили, кой и с какво ги подпря? А Неймар игра 90 минути с контузия и реализира решаваща дузпа, нещо, което звездата на Чили, не успя. Този отбор на Бразилия има потенциал, но заради застраховането от страна на ФИФА, че няма да загубят, света е срещу тях. Не одобрявам и не харесвам съдийската помощ било то и в полза на любимия ми отбор. Съдийските подпирания и игричките на ФИФА опорочават футбола и развалят играта, от това губим ние гледащите. Предпочитам, да бяха загубили от Хърватска, отколкото да им свирят тази измислена дузпа и да хвърлят сянка върху старанието им да не се изложат пред собствена публика. И пак казвам безпристрастно коментирах публикуваната по-горе статия, за мечтите на Неймар. В коментара ми няма нищо, което да не е истина :)
нека си мечтае цииггането
Момчето се кахъри напразно. Мечтата му вече е сбъдната предварително. Затова се е погрижила ФИФА и разни други отговорни фактори. Останалото е театър за пред публиката. Отдавна вече футболът и световните първенства не носят духа на истинско спортно състезание. Скука, скука.....
Неймар е много готино гадже
..който заслужава победа! С мъжка и спортсменска игра!
тук явно има идиоти, които цъкат минуси ей така..за спорта ...ако ги питаш какво не харесват на коментара ти, акълът им не стига да ти обяснят...
Познавам поне трима Мраморенски циганина с такава визия.... Ама те са по-реалисти, мечтаят да вабарат многУ ДЖилЬезо.
Вие направихте, Бате, Ние видяхме! А дано, ама надали! Не сте за Световни Шампиони в Момента....! Това е!